Zásahy

Previous Next

Na Velikonoční pondělí v 17:34 byla jednotka SDH Vendolí povolána k likvidaci požáru hrabanky v lese nad horním koncem Vendolí ve směru na Ostrý kámen. Příčinou požáru bylo zřejmě opětovné vznícení hrabanky pod pozůstatky pálení klestí. Kromě Vendolských hasičů zasahovali na místě i profesionální hasiči ze Svitav a Poličky a dobrovolné jednotky z Pomezí a z Trstěnice. Po uhašení požáru proběhla kontrola skrytých ohnisek pomocí termokamery a jejich dohašení.

(Autory přiložených fotografií jsou Jiří Pandula a Roman Pittner)

Previous Next

Jednotka SDH Vendolí byla v sobotu 7. července přivolána k převzetí kontroly nad požářištěm po uhašení požáru lesa u Vendolí ("Vendolská borovina"). Původní požár byl zlikvidován již v průběhu týdne, ale na stejném místě došlo ke vzplanutí nízkého lesního porostu v sobotních odpoledních hodinách. Na místo dorazila dvě zásahová vozidla HZS Pardubického kraje ze Svitav a dobrovolní hasiči z Radiměře. Požár byl během několika hodin uhašen a po zásahu bylo požářiště předáno vendolským hasičům. Po pravidelné kontrole požářiště však musela naše jednotka druhý den opět povolat pomoc ze strany profesionálních hasičů ze Svitav kvůli obnově několika ohnisek požáru (v některých místech byly naměřeny hodnoty doutnajícího jehličí i přes 300° C). Zásah byl ukončen před nedělním polednem a je i nadále pod pravidelnou kontrolou SDH Vendolí. Příčina požáru je v šetření PČR.

Previous Next

Naše jednotka byla dnes 21.10. krátce před čtrnáctou hodinou vyslána k zásahu. Jednalo se o pomoc při pátrání po nezvěstné osobě (starším muži). K zásahu dorazilo mimo členů "výjezdovky" i několik dalších členů SDH, kteří byli, ve spolupráci s ostatními sbory dobrovolných hasičů z okolí, připraveni pomoci s pátráním Policii a HZS. Do akce byl povolán i policejní vrtulník. Pátrání mělo šťastného konce, pohřešovaný muž byl nalezen a následně byl převezen na vyšetření do nemocnice.

30. září vyjížděla naše jednotka k požáru zahrady, který byl způsoben nedbalým pálením suchého porostu. Majitel zahrady porušil zákaz pálení suchého porostu a nezvládl rychle se šířící oheň. Během pár vteřin se požár rozšířil téměř po celé polovině zahrady.

Upozorňujeme všechny občany, že podobné počínání může být pokutováno až do výše 25 000,- Kč, nehledě na výši škody, kterou může takto nedbalé pálení suchého porostu způsobit.