Zásahy

Previous Next

V podvečer 6. dubna jsme společně s jednotkami Radiměř, Trstěnice, Pomezí, Polička, Březová nad Svitavou, Svitavy a Rohozná vyjeli k požáru lesního porostu ve Vendolí. Likvidace požáru s dohašováním ohnisek trvalo necelé 3 hodiny. Požářiště bylo následně předáno majiteli.

Previous Next

Na Velikonoční pondělí v 17:34 byla jednotka SDH Vendolí povolána k likvidaci požáru hrabanky v lese nad horním koncem Vendolí ve směru na Ostrý kámen. Příčinou požáru bylo zřejmě opětovné vznícení hrabanky pod pozůstatky pálení klestí. Kromě Vendolských hasičů zasahovali na místě i profesionální hasiči ze Svitav a Poličky a dobrovolné jednotky z Pomezí a z Trstěnice. Po uhašení požáru proběhla kontrola skrytých ohnisek pomocí termokamery a jejich dohašení.

(Autory přiložených fotografií jsou Jiří Pandula a Roman Pittner)

Previous Next

Jednotka SDH Vendolí byla v sobotu 7. července přivolána k převzetí kontroly nad požářištěm po uhašení požáru lesa u Vendolí ("Vendolská borovina"). Původní požár byl zlikvidován již v průběhu týdne, ale na stejném místě došlo ke vzplanutí nízkého lesního porostu v sobotních odpoledních hodinách. Na místo dorazila dvě zásahová vozidla HZS Pardubického kraje ze Svitav a dobrovolní hasiči z Radiměře. Požár byl během několika hodin uhašen a po zásahu bylo požářiště předáno vendolským hasičům. Po pravidelné kontrole požářiště však musela naše jednotka druhý den opět povolat pomoc ze strany profesionálních hasičů ze Svitav kvůli obnově několika ohnisek požáru (v některých místech byly naměřeny hodnoty doutnajícího jehličí i přes 300° C). Zásah byl ukončen před nedělním polednem a je i nadále pod pravidelnou kontrolou SDH Vendolí. Příčina požáru je v šetření PČR.